SZKOŁA PODSTAWOWA im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie

Znajdziesz nas na:
Nochowo:
Oddział Przedszkolny Nochowo:
Oddział Przedszkolny Wyrzeka:
English Class

GMINNY SYSTEM WSPARCIA

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA
CENTRUM USŁUG DLA RODZIN przy OPS


Interwencja-na-rzecz-dziecka-krzywdzonego-w-okresie-epidemii

Nasi partnerzy:BEZPŁATNA INFOLINIA MEN "POMAGAMY" 800 800 605

REKRUTACJA 2023/2024

TERMINARZ KONSULTACJI NAUCZYCIELI
HARMONOGRAM DOWOZÓW SZKOLNYCH - aktualizacja od 13.02.2023

REALIZACJA PROGRAMU

BipSerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biuletynu informacji.

Dane szkoły

Adres Szkoły:

ul. Szkolna 5
63-100 Śrem

Tel: 61 28 16 496

E-mail: sekretariat@spnochowo.srem.pl


Newsy

Wycieczka do Palmiarni - 7a i 7b
22 września uczniowie klasy 7a i 7b wyjechali na nietypową lekcję geografii do Palmiarni Poznańskiej. Przypomnieli sobie wiadomości na temat stref klimatycznych i krajobrazowych. Pod okiem przewodników poznawali przystosowania roślin do życia w różnych strefach krajobrazowych. Wszyscy zgodnie przyznali, że możliwość zobaczenia roślin w Palmiarni , dotknięcia ich, powąchania, poczucia kropel wody spadających na nos w szklarni lasów równikowych jest o wiele ciekawsza niż lekcje w szkole, a tym bardziej podczas zdalnego nauczania. Wycieczka była okazją do radości z powodu bycia razem. Co by to było gdybyśmy mogli np. pojechać na prawdziwą sawannę? Zawsze możemy pomarzyć…..
Tekst i foto: E. Mazur

Pokaż zdjęcia

Data: 28.09.2021
Nochowo zdrowo
26 września w Szkole odbył się festyn „Nochowo- Sportowo”. Tradycyjnie głównym punktem programu był bieg „Memoriał Piotra Taczaka” . Imprezie towarzyszyły działania pro zdrowotne pod wspólnym hasłem „Nochowo – Zdrowo”. W ramach tego można było zbadać sobie ciśnienie krwi, poznać analizę składu ciała, spalić kalorie skacząc na skakance oraz zjeść zdrowe owoce lub kawałek dobrego ciasta. Dla maluchów atrakcją było malowanie twarzy i balony. Taka impreza to dobry sposób na miłe niedzielne przedpołudnie.
Dziękujemy za współpracę i pomoc: RR przy szkole w Nochowie, sołtysowi Nochowa - Bartoszowi Skrzypczak, Wisławowi Musiałowi, Pawłowi Wawrzyniakowi, KSA, AliSport, fotografom oraz OSP Wyrzeka. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Tekst i foto: E. Mazur, A. Golak

Pokaż zdjęcia

Data: 27.09.2021
Wizyta policjantów w kl. 0 - III
22 września naszych uczniów klas 0-III odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, z jakich elementów składa się strój oraz w jakie środki przymusu bezpośredniego są wyposażeni. Nasi goście przedstawili ważne wskazówki jak postępować w sytuacjach gdy nasze bezpieczeństwo jest zagrożone, szczególnie gdy spędzamy czas poza szkołą. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem zaproszonych gości. Na twarzach malowało się zaciekawienie i zaangażowanie w poruszaną tematykę.
Tekst i foto: M. Moszka

Pokaż zdjęcia

Data: 22.09.2021
Budżet Obywatelski - zbieramy glosy
Po wymuszonej przerwie spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wracają konsultacje społeczne dotyczące Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę, wpływając bezpośrednio na nasze najbliższe otoczenie. Wolontariusze naszej szkoły już działają. W sobotę zawitali wraz z nauczycielami na śremskim targowisku i festynie w Zbrudzewie. Mimo deszczowej pogody do głosowania przystąpiła duża grupa mieszkańców, za co serdecznie WOLONTARIUSZOM dziękujemy. W każdej z kategorii zrealizowane zostaną przynajmniej dwa projekty, które uzyskają największe poparcie lokalnej społeczności. Głosowanie nad projektami trwa od piątku17 września do niedzieli - 26 września. Od naszego zaangażowania zależy czy będziemy mieć Kompleks lekkoatletyczno-siatkarski (stadion lekkoatletyczny 200 m wraz z boiskiem do piłki siatkowej plażowej) stanie się uzupełnieniem Nochowskiego Centrum Rekreacyjno – Sportowego „Coś dla dziatek i dziadków”. Wraz z istniejącą siłownią zewnętrzną, placem zabaw dla dzieci, altanką rekreacyjną, boiskiem wielofunkcyjnym oraz miasteczkiem rowerowym stworzy swoisty kompleks sportowo-rekreacyjny służący zarówno mieszkańcom wsi, jak i pobliskich miejscowości – głównie Śremu.
Tekst i foto: A. Ziętek

Pokaż zdjęcia

Data: 20.09.2021

<< Poprzednia ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 Następna >>

Powered by CuteNews

Website by Adam Łakowiecki.