BipSerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biuletynu informacji.

Dane szkoły

Adres Szkoły:

ul. Szkolna 5
63-100 Śrem

Tel: 61 28 16 496

E-mail: sekretariat@spnochowo.srem.pl


Newsy

W Deli Parku - 2a i 2b
W poniedziałek 27 września, klasy drugie udały się na wycieczkę do Deli Parku w Rosnówku koło Stęszewa. Na uczniów czekało wiele atrakcji i piękna pogoda. Swój pobyt w parku dzieci rozpoczęły od warsztatów kulinarnych Wielkopolskie pieczenie. Najpierw poznały regionalne wypieki, a następnie własnoręcznie wykonały tradycyjne chruściki. Warsztaty zakończyły się degustacją gotowych słodkości. Nadmiar kalorii dzieci spaliły na licznych placach zabaw, dmuchańcach, w małpim gaju i parku linowym. Dużą atrakcją była wizyta w PAPUGARNI. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tym egzotycznym ptakom, pogłaskać je, a nawet potrzymać na ramieniu. W trakcie spaceru po parku drugoklasiści obejrzeli zwierzęta w mini zoo, miniatury budowli świata, owady w powiększeniu, modele prehistorycznych zwierząt oraz podniebną eko-wioskę zawieszoną wśród drzew 7 metrów nad ziemią. Wszyscy jednogłośnie uznali wyjazd za udany.
Tekst: K. Borowska
Foto: M. Brewka, K. Borowska

Pokaż zdjęcia

Data: 29.09.2021
Wycieczka do Palmiarni - 7a i 7b
22 września uczniowie klasy 7a i 7b wyjechali na nietypową lekcję geografii do Palmiarni Poznańskiej. Przypomnieli sobie wiadomości na temat stref klimatycznych i krajobrazowych. Pod okiem przewodników poznawali przystosowania roślin do życia w różnych strefach krajobrazowych. Wszyscy zgodnie przyznali, że możliwość zobaczenia roślin w Palmiarni , dotknięcia ich, powąchania, poczucia kropel wody spadających na nos w szklarni lasów równikowych jest o wiele ciekawsza niż lekcje w szkole, a tym bardziej podczas zdalnego nauczania. Wycieczka była okazją do radości z powodu bycia razem. Co by to było gdybyśmy mogli np. pojechać na prawdziwą sawannę? Zawsze możemy pomarzyć…..
Tekst i foto: E. Mazur

Pokaż zdjęcia

Data: 28.09.2021
Nochowo zdrowo
26 września w Szkole odbył się festyn „Nochowo- Sportowo”. Tradycyjnie głównym punktem programu był bieg „Memoriał Piotra Taczaka” . Imprezie towarzyszyły działania pro zdrowotne pod wspólnym hasłem „Nochowo – Zdrowo”. W ramach tego można było zbadać sobie ciśnienie krwi, poznać analizę składu ciała, spalić kalorie skacząc na skakance oraz zjeść zdrowe owoce lub kawałek dobrego ciasta. Dla maluchów atrakcją było malowanie twarzy i balony. Taka impreza to dobry sposób na miłe niedzielne przedpołudnie.
Dziękujemy za współpracę i pomoc: RR przy szkole w Nochowie, sołtysowi Nochowa - Bartoszowi Skrzypczak, Wisławowi Musiałowi, Pawłowi Wawrzyniakowi, KSA, AliSport, fotografom oraz OSP Wyrzeka. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Tekst i foto: E. Mazur, A. Golak

Pokaż zdjęcia

Data: 27.09.2021
Wizyta policjantów w kl. 0 - III
22 września naszych uczniów klas 0-III odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, z jakich elementów składa się strój oraz w jakie środki przymusu bezpośredniego są wyposażeni. Nasi goście przedstawili ważne wskazówki jak postępować w sytuacjach gdy nasze bezpieczeństwo jest zagrożone, szczególnie gdy spędzamy czas poza szkołą. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem zaproszonych gości. Na twarzach malowało się zaciekawienie i zaangażowanie w poruszaną tematykę.
Tekst i foto: M. Moszka

Pokaż zdjęcia

Data: 22.09.2021

<< Poprzednia ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 Następna >>

Powered by CuteNews

Website by Adam Łakowiecki.