BipSerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biuletynu informacji.

Dane szkoły

Adres Szkoły:

ul. Szkolna 5
63-100 Śrem

Tel: 61 28 16 496

E-mail: sekretariat@spnochowo.srem.pl


Newsy

Święto Patrona
18 listopada w naszej szkole tradycyjnie obchodzone jest Święto Patrona. W tym roku pierwsze działania tego święta podjęliśmy już we wrześniu. Wówczas odbył się Rajd Patrona - wędrowaliśmy wtedy polnymi i leśnymi dróżkami w okolicy Nochowa oraz odpowiadaliśmy na pytania na punktach kontrolnych z wiedzy o naszej szkole, o wsi, o patronie, o Śremie, na mecie zaś prezentowaliśmy czterowiersze i rozpaliliśmy ognisko. Kolejne nasze działanie związane było z posadzeniem Dębu Marii Zamoyskiej w Parku Śremskich Odlewników w asyście pani dyrektor Katarzyny Sadzikowskiej, zaangażowanych nauczycieli i przedstawicieli społeczności szkolnej - to w październiku. 18 listopada był dniem pewnego podsumowania. Odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomnieliśmy sobie minione zadania (Basia i Lena z klasy VI przygotowały na ten temat piękną prezentację), Filip i Marysia z klasy V oraz Zuzia i Cecylia z klasy VIIIa przygotowali okolicznościowe wiersze. Ogłosiliśmy również zwycięzców i wyróżnionych w konkursach plastycznych: na drzewo genealogiczne rodu Zamoyskich (klasy IV- VIII) oraz na portret Marii Zamojskiej( klasy I- III), wręczyliśmy dyplomy i nagrody. Całość bardzo udanie poprowadziły Kamila i Asia z klasy V. Młodsze klasy w tym czasie odwiedziły Izbę Pamięci poświęconą patronowi i zapoznały się z prezentacją multimedialną na temat hr. Władysława Zamoyskiego.
Tekst: A. Genderka
Pokaż zdjęcia
Data: 22.11.2022
Wyjazd na spektakl
17 listopada klasy V, VI, VII, VIII a, VIII b wraz z opiekunkami udały się do Środy Wielkopolskiej na spektakl Teatru Muzycznego Forte pt. " Nazywam się...Powrót do przeszłości". Przedstawienie miało formę musicalu. Muzyka, śpiew, oryginalne kostiumy z epoki- to na pewno spodobało się wszystkim uczniom. Podczas spektaklu przypomnieliśmy sobie także postacie wielkich Polaków: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Marię Skłodowską- Curie i Fryderyka Chopina.
Tekst: A. Genderka
Foto: A. Ziętek
Pokaż zdjęcia
Data: 18.11.2022
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl. 1 - 3
17 listopada, trzy uczennice, Maja Rydlewska, Milena Kuśnierek i Nina Ratajczak, reprezentowały naszą szkołę na I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim klas 1 – 3 o tematyce patriotycznej, który odbył się w Zespole Szkół Katolickich w Śremie. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, jury miało trudny orzech do zgryzienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i do zobaczenia za rok.
Tekst i foto: M. Klaczyk
Pokaż zdjęcia
Data: 17.11.2022
Poczet sztandarowy na uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości
11 listopada Poczet Sztandarowy uczestniczył we mszy świętej upamiętniającej 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Tekst: W. Żołnierek
Pokaż zdjęcia
Data: 11.11.2022

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... Następna >>

Powered by CuteNews

Website by Adam Łakowiecki.