BipSerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biuletynu informacji.

Dane szkoły

Adres Szkoły:

ul. Szkolna 5
63-100 Śrem

Tel: 61 28 16 496

E-mail: sekretariat@spnochowo.srem.pl


Newsy

Wizyta policjantów w kl. 0 - III
22 września naszych uczniów klas 0-III odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, z jakich elementów składa się strój oraz w jakie środki przymusu bezpośredniego są wyposażeni. Nasi goście przedstawili ważne wskazówki jak postępować w sytuacjach gdy nasze bezpieczeństwo jest zagrożone, szczególnie gdy spędzamy czas poza szkołą. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem zaproszonych gości. Na twarzach malowało się zaciekawienie i zaangażowanie w poruszaną tematykę.
Tekst i foto: M. Moszka

Pokaż zdjęcia

Data: 22.09.2021
Budżet Obywatelski - zbieramy glosy
Po wymuszonej przerwie spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wracają konsultacje społeczne dotyczące Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę, wpływając bezpośrednio na nasze najbliższe otoczenie. Wolontariusze naszej szkoły już działają. W sobotę zawitali wraz z nauczycielami na śremskim targowisku i festynie w Zbrudzewie. Mimo deszczowej pogody do głosowania przystąpiła duża grupa mieszkańców, za co serdecznie WOLONTARIUSZOM dziękujemy. W każdej z kategorii zrealizowane zostaną przynajmniej dwa projekty, które uzyskają największe poparcie lokalnej społeczności. Głosowanie nad projektami trwa od piątku17 września do niedzieli - 26 września. Od naszego zaangażowania zależy czy będziemy mieć Kompleks lekkoatletyczno-siatkarski (stadion lekkoatletyczny 200 m wraz z boiskiem do piłki siatkowej plażowej) stanie się uzupełnieniem Nochowskiego Centrum Rekreacyjno – Sportowego „Coś dla dziatek i dziadków”. Wraz z istniejącą siłownią zewnętrzną, placem zabaw dla dzieci, altanką rekreacyjną, boiskiem wielofunkcyjnym oraz miasteczkiem rowerowym stworzy swoisty kompleks sportowo-rekreacyjny służący zarówno mieszkańcom wsi, jak i pobliskich miejscowości – głównie Śremu.
Tekst i foto: A. Ziętek

Pokaż zdjęcia

Data: 20.09.2021
Pieczona Pyra kl. 0 - 3
Dnia 16 września 2021r. uczniowie z oddziałów 0-3 wyruszyli na rajd „Pieczona Pyra”. Na trasie każda grupa zmierzyła się z trzema zadaniami. Uczniowie wykazywali się między innymi wiedzą na temat potraw przyrządzanych z ziemniaków a także mogli pochwalić się swoją znajomością gwary poznańskiej. Po powrocie śpiewaliśmy piosenkę o ziemniaku, wykonywaliśmy ziemniaczane jeże i smakowaliśmy pyszne poznańskie pyry z gziką. Nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy, a przygotowane jeże można podziwiać na wystawie przy drzwiach wyjściowych na boisko.
Tekst i foto: M. Klaczyk

Pokaż zdjęcia

Data: 17.09.2021

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... Następna >>

Powered by CuteNews

Website by Adam Łakowiecki.