SZKOŁA PODSTAWOWA im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie

Znajdziesz nas na:
Nochowo:
Oddział Przedszkolny Nochowo:
Oddział Przedszkolny Wyrzeka:
English Class

GMINNY SYSTEM WSPARCIA

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA
CENTRUM USŁUG DLA RODZIN przy OPS


Interwencja-na-rzecz-dziecka-krzywdzonego-w-okresie-epidemii

Nasi partnerzy:BEZPŁATNA INFOLINIA MEN "POMAGAMY" 800 800 605

REKRUTACJA 2023/2024

TERMINARZ KONSULTACJI NAUCZYCIELI
HARMONOGRAM DOWOZÓW SZKOLNYCH - aktualizacja od 13.02.2023

REALIZACJA PROGRAMU

BipSerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biuletynu informacji.

Dane szkoły

Adres Szkoły:

ul. Szkolna 5
63-100 Śrem

Tel: 61 28 16 496

E-mail: sekretariat@spnochowo.srem.pl


Fundacja Zakłady Kórnickie

Współpraca szkoły z fundacją „Zakłady Kórnickie” rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy to ustalono, iż szkole będzie patronował hrabia Władysław Zamoyski.
Nadanie imienia szkole nastąpiło 16 listopada 2007 roku. Przygotowanie tej ważnej uroczystości nie obyło się bez pomocy Fundacji i Biblioteki Kórnickiej.
Dzięki dyrektorowi Biblioteki Kórnickiej udało się zdobyć reprodukcje wybranych obrazów i fotografii, Fundacja „Zakłady Kórnickie” udzieliła natomiast wsparcia finansowego.Zdobyte reprodukcje pomogły w zorganizowaniu wspaniałej Izby Pamięci, która jest wizytówką szkoły i miejscem, gdzie uczniowie mogą obcować z portretami hrabiego Zamoyskiego i jego rodziny.Uroczystość nadania imienia zaszczycili swą obecnością dr Zbigniew Kalisz – przedstawiciel Fundacji „Zakłady Kórnickie” oraz dyrektor Biblioteki prof. Tomasz Jasiński.Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dr Zbigniew Kalisz posadził dąb hrabiego Władysława Zamoyskiego.W latach 2008 - 2010 nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o hrabi Władysławie Zamoyskim. Każdorazowo konkursy wspierała Fundacja „Zakłady Kórnickie”, dzięki której ufundowaliśmy nagrody i wychodziliśmy z naszym turniejem do coraz to większej liczby szkół, szerząc znajomość jednego z najwspanialszych polskich patriotów i działaczy społecznych.
Dzięki hojności Fundacji księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o wielotomową Encyklopedię Britannica, Słownik Współczesnej Polszczyzny oraz wiele wydawnictw o Fundacji i jej fundatorach. Wiele razy także szkoła otrzymywała wsparcie finansowe na zakup książek dla uczniów wyróżniających się w nauce i co najważniejsze wsparcie merytoryczne i psychologiczne.Nie bez znaczenia pozostał fakt włączenia szkoły do grona Jej przyjaciół i zaproszenia przedstawicieli placówki na znamienitą uroczystość Fundacji, jaką było niewątpliwie otwarte posiedzenie Rady Kuratorów Fundacji „Zakłady Kórnickie” z okazji 85 rocznicy jej powołania, które odbyło się 12 października 2009 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu z udziałem znakomitych osobistości życia naukowego.Dzięki inicjatywie Fundacji w listopadzie 2012 roku wzięliśmy udział w akcji kotylionowej, zapoczątkowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.Nasze zaangażowanie w akcję spodobało się zarządowi Fundacji, który w nagrodę zorganizował nam wyjazd do Warszawy, podczas którego mieliśmy zaszczyt spotkać się z Panią Prezydentową Anną Komorowską oraz ministrem Dariuszem Młotkiewiczem - przedstawicielem prezydenta w Radzie Kuratorów Fundacji Zakłady Kórnickie.

Website by Adam Łakowiecki.